Niedorzeczne cytaty, pokrętne wypowiedzi i kopnięte myśli.
Blog > Komentarze do wpisu

Test na głupotę. Sprawdź się!

Oto krótki test, który w ciągu minuty pokaże, czy jesteś kretynem.

Należy przeczytać poniższy tekst i zrozumieć. Jednak nie chodzi o to, żeby rozumieć wszystkie archaizmy i słowa łacińskie, tylko żeby pojąć ogólny sens i znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest w tym opisie nie tak? Gdzie kryje się absurd? Jeśli go znajdziesz, to będziesz wiedział, że go znalazłeś. Ta opowiastka jest jak dowcip. Jeśli się nie zaśmiejesz, to znaczy, że nie rozumiesz.

„Sto lat wcześniej pewien Polak dotarł do La Valetta na Malcie, skąd pisał, że miejscowy ksiądz oprowadzał go po mieście i pokazał mu: 'palmam dextram integram (całą prawą dłoń) świętego Jana Baptysty, świeżuchną, jakby ją dopiero od ciała odciął, i otworzywszy kryształ, dał mi ją niegodnymi usty mymi całować, co i ja sobie grzeszny za największe, którychemkolwiek wszytek żywot swój doznał, błogosławieństwy Bożymi poczytam. Także dał mi całować sztuczkę nosa tego świętego, nogę całą świętego Lazari Quadriduani, palce świętej Magdaleny, część głowy świętej Urszuli (temu mi dziwno, bom i w Kolnie nad Renem też zupełną widział i dotykał niegodnymi usty swemi)'”.

 

Jeżeli rozumiesz niedorzeczność tego cytatu, to możesz wyprężyć dumnie pierś. Może nie jesteś mądry, ale rozumny. Twoje IQ jest wysokie jak fala Tsunami. Gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą, wystarczy tylko podać swój adres, numer identyfikacyjny do banku i hasło do konta.

Jeżeli nie rozumiesz, bardzo mi przykro, dr House to z ciebie nie będzie. Jesteś kretynem, głąbem i idiotą. Wiesz, dlaczego twój mózg jest wielkości orzeszka? Bo ci spuchł.

Jeżeli nie rozumiesz i uważasz, że to głupi test, jest gorzej niż myślisz. Nie dość, że jesteś kretynem, to jeszcze nie chcesz tego zaakceptować. Ludzie głupi są zbyt głupi, żeby zrozumieć, że są głupi. Naukowo dowiedziony paradoks głupoty. Tyle że w nauce to się nazywa atrybucjami egotystycznymi, jednak jesteś zbyt głupi, żeby to wiedzieć.

Jeżeli nadal nie rozumiesz i nadal uważasz, że to głupi test, to wynocha stąd na jakąś głupią stronę. Tam poczujesz się lepiej. Znasz ich mnóstwo. Nasza-bladzia, Fejs-zbok itp.

Jeżeli nie rozumiesz, o co chodzi a chcesz zrozumieć, znaczy że nie jest z tobą tak źle, jednak straszny z ciebie naiwniak, ponieważ nie dostaniesz odpowiedzi na tacy. Nie znajdziesz jej też u wujka Google i cioci Wikipedii. Jedyne, co możesz zrobić, to zapytać kogoś mądrego, o co tu chodzi. Jeżeli podeślesz to wszystkim znajomym i nikt ci nie pomoże, to oznacza, że nie dość, że jesteś kretynem, to jeszcze zadajesz się z kretynami. Jednak, jeśli w końcu zdasz sobie sprawę, że oni tak jak ty tylko udają cwaniaków, to znaczy, że zmądrzałeś.

Wszelkie komentarze z podpowiedziami dla głupków i rozwiązaniami zagadki będą usuwane. W mądrości nie ma drogi na skróty. Zachowam jednak komentarze, które są złymi podpowiedziami.

Cytat pochodzi z książki „Bieguni” Olgi Tokarczuk. Jeśli nie wiesz, kto to jest, to znaczy, że… sam wiesz co.

Głąb od kapusty

 

wtorek, 20 kwietnia 2010, cytat24

Polecane wpisy

Komentarze
2010/04/20 10:42:40
Super... :D
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/20 17:02:21
Koln nad Renem
-
cytat24
2010/04/20 17:14:12
Jeżeli drogi Gościu uważasz, że absurd polega na tym, że Koln nie lezy nad Renem, to niestety jesteś kretynem/kretynką.
-
Gość: jerycho, *.chello.pl
2010/04/21 12:53:48
Tekst świetny... Jednak dla niektórych zbyt toporny... ;P
-
Gość: Wybranka, *.89-161.tel.tkb.net.pl
2010/04/21 14:46:08
Oznajmię wam o co chodzi w teście na Kretynizm - nie ma tu nic zwiazanego z ksiązką itp. Tu chodzi o... konto bankowe.
Gdyż niestety po podaniu danych osobowych, nr rachunku i hasla do niego, tracimy pieniądze.
W ten sposob odbierzemy nagrodę w postaci informacji na rachunku ze twoje saldo wynosi:
0,00 zl co znaczy ze TWÓJ STAN KONTA PO ROZWIĄZANIU TESTU WYNOSI: ZERO ZŁOTYCH ZERO GROSZY
-
Gość: Oracle, *.ip.netia.com.pl
2010/04/21 17:47:40
Moderatorze, zacznij proszę od usunięcia tego postu, zrób to by nie popsuć sobie humoru, nie czytaj dalej..., przecież jesteś najmądrzejszy i najinteligentniejszy..., tylko Ty znasz prawdę, tylko Ty odkryłeś absurd... i tylko Ciebie to cieszy..., a jednak to czytasz - jestem pełny podziwu bowiem nie tylko jesteś najmądrzejszy ale i najodważniejszy nie lękasz się bowiem stanąć "oko w oko" z odmienną od Twojej wizji świata i jego absurdów. Otóż, mój drogi, skoro już dotarłeś do tego miejsca spróbuj znaleźć absurdy w tym co sam napisałeś, zastanów się, czy tak niewiarygodne podniecenie okazują ludzie, którzy na co dzień używają swojego intelektu, czy też tacy, którzy przypadkiem raz w życiu pojęli o co chodzi? Czy gdybyś codziennie oglądał niesamowity wodospad, codziennie byłbyś w stanie się nim zachwycać ze wszech miar, tak bardzo by dzielić się swoją radością w Internecie? Czy próba diagnozowania ludzi na podstawie jednego przypadku rzeczywiście mówi cokolwiek o nich, czy może znacznie więcej mówi o Tobie? Czy określanie mianem "głąba" osób, które nie widzą tego co Ty oznacza, że to oni są gorsi? Ufam, że skoro masz cechy, które sobie przypisujesz i wykazałeś się, wspomnianą przeze mnie, odwagą docierając do tego miejsca z pewnością odpowiesz sobie na zadane przeze mnie pytania. Pytanie tylko co zobaczysz? Czy rzeczywiście przepełnionego inteligencją mędrca, który potrafi rozwiązać każdy problem, czy podekscytowanego na widok kobiecej piersi nastolatka? Niegrzecznie byłoby nie powiedzieć nic o sobie, więc uspokoję Cię - należę do osób, które mają bardzo małe IQ, z pewnością pasuje do mnie określenie "głąb", nie potrafię zobaczyć "absurdu" w cytowanym przez Ciebie fragmencie tekstu, nie otaczam się również ludźmi, którzy potrafią ów "absurd" dostrzec, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że jestem szczęśliwy, że dzięki mojemu niemalże zerowemu IQ (jak wiesz IQ nie może być ani mniejsze od 0, ani nawet nie może być równe 0) mogę w niewiedzy i spokoju przechodzić przez życie nie przejmując się absurdami tylko cieszyć się przy każdej możliwej okazji, że są wśród mnie ludzie, którzy zamiast mnie zajmują się tak pożytecznymi i ważnymi kwestiami.

Pozdrawiam i życzę wielu dalszych, równie oszałamiających sukcesów :)
-
cytat24
2010/04/21 19:37:16
@ wybranka: niestety jesteś kretynką. Absurd jest w tekście z książki. Nie dostrzegłaś go (nie chodzi o konto bankowe). Chciałaś wyjść na mądrą dostrzegając absurd gdzie indziej, ale Ci się nie udało, co czyni cię kretynką do kwadratu.
-
Gość: arek, *.211.5.185.getinternet.no
2010/04/21 20:09:40
moderator się zdenerwował??? toż to nie przystoi intelektualistom.:)
-
cytat24
2010/04/21 21:33:54
Ja? A gdzie tam. Oaza spokoju ze mnie wypływa. Mam nadzieję, że zaleje wszystkich kretynów jak krew po przeczytaniu tego tekstu.
-
cytat24
2010/04/21 21:37:37
@ Oracle: Ulitowałem się nad Twoją głupota i przeczytałem cały ten głupi komentarz. Niestety, jesteś największym kretynem, jaki wszedł na tę stronę, bo:

1. nie dostrzegłeś absurdu

2. nie dostrzegłeś prowokacji

3. jesteś kretynem i uważasz to za fajną cechę charakteru mogę w niewiedzy i spokoju przechodzić przez życie nie przejmując się absurdami tylko cieszyć się przy każdej możliwej okazji, że są wśród mnie ludzie, którzy zamiast mnie zajmują się tak pożytecznymi i ważnymi kwestiami - tak mówi każdy kretyn, który uważa się za świetną osobowość, choć jest kretynem. Psychologowie to potwierdzają. To normalny mechanizm wyparcia, racjonalizacji, dysonansu poznawczego i atrybucji egotystycznych, który powoduje, że nie przejmujesz się prawdą, aby uchronić się od depresji i świadomości swojego debilizmu.

4. Zamiast po prostu jak mądry człowiek znaleźć odpowiedź na zagadkę stosujesz argumety ad personam, czyli takie, które stosują kretyni. (informacja dla kretynów: argumenty ad personam to argumenty do osoby, a nie sprawy, czyli takie, które atakują przeciwnika zamiast go przekonywać. Oto przykład: Czy próba diagnozowania ludzi na podstawie jednego przypadku rzeczywiście mówi cokolwiek o nich, czy może znacznie więcej mówi o Tobie? . Idealny przykład argunemtów ad personam jest w książce Umberto Eco "Imię róży", w której księża dyskutują nad przyszłością kościoła wyzywając się od złodziei).

5. Uważasz, że jestem nastolatkiem, który ślini się na widok kobiecej piersi. To, w jak wielkim jesteś błędzie, potwierdza, że jesteś kretynem.

To zwykły test na czytanie ze zrozumieniem. Może nie dla dzieci z podstawówki, ale uważam, że człowiek z maturą powinien odczytać humor i sprzeczność w tekście Olgi Tokarczuk. Tyle, że maturę teraz może mieć każdy kretyn.
-
Gość: Elken, 213.172.178.*
2010/04/21 22:05:05
Fakt iż cudzysłow został otwarty 2 razy a zamknięty tylko roza może świadczyć o błędzie lub o tym że od momętu otwarcia drugi raz następuje poprostu opis przedmniotu który został pokazany komuś przez księdza sto lat wcześniej.
-
cytat24
2010/04/21 22:15:30
Niesamowite, czego ludzie mogą się doszukać, jak nie mogą znaleźć. Czy cudzysłów to zabawny absurd? Nie chodzi o literówki, przecinki, cudzysłowy, szyk, styl itp. Nie chodzi o żaden tekst poza cudzysłowem. Ta opowiastka jest jak dowcip. Jeśli się nie zaśmiejesz, to znaczy, że nie rozumiesz.
-
Gość: Szuler, 109.199.3.*
2010/04/22 14:51:50
haha :D
Nie będę pisał gdzie jest odpowiedź, bo usuniesz mój komentarz i tyle z tego będzie ;P
Ale, żeby znaleźć brak logiki z tym tekście nie trzeba wcale główkować, szczerze mówiąc liczyłem na coś trudniejszego, najlepsze są te wszytskie komentarze, jest się z czego pośmiać xD
-
Gość: 58, *.chello.pl
2010/04/22 17:57:17
Nie wiem, czy chodzi o to, ale i tak jest to niepoprawne, a przynajmniej mniemam, że autor chciał przekazać coś innego. Otóż, po słowach "pokazał mu" pojawia się cytat, który nie kończy się na przedmiocie, który zobaczył bohater, tzn. po słowach 'od ciała odciął', tylko ciągnie się dalej, a oprócz samych przedmiotów pojawia się w nim interakcja bohatera z tymi obiektami. Czyli bohaterowi pokazano oprócz owej ręki, jego działania na relikwiach, co wymagałoby dodatkowych kilku zdań na obronę zachowania przyczynowości...
-
cytat24
2010/04/22 18:12:20
@ Gość 58
Przekombinowałeś do potęgi. Ten cytat, który pojawia się po "pokazał mu" to fragment tekstu, który pisał "pewien Polak". Uwież mi, gdybyś zrozumiał dowcip od razu wiedziałbyś, że rozumiesz. Nie szukajta nic na siłę. Jak od razu nie wiecie o co chodzi, to... wiadomo.
-
Gość: muniek84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 19:23:21
tylko kretyn pozna kretyna
-
cytat24
2010/04/22 19:34:56
@ Muniek
Każdy kretyn może sobie wygłosić takie teorie jak "tylko kretyn pozna kretyna". Ale dowody? Liczą się dowody.
-
Gość: Kamil, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 23:27:14
Dziwne to. Czyzby chodzilo o to ze lizał się ze swiętą kiedy była żywa?
i coś strasznie szybko umarła i strasznie szybko została ogłoszona świętą, skoro zdążył ją zamacać. dla mnie tylko to jest tutaj absurdalne.
-
Gość: 58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 23:39:23
A co z moim poprzednim postem, który jest odpowiedzią na Twoje "przekombinowałeś"? Przecież nie zawiera treści wulgarnych, ani obraźliwych, co w nim spowodowało brak akceptacji?
-
Gość: 58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 23:43:31
Przepraszam, mój błąd, oto ów post:

"przekombinowałeś"
Akurat nie, nie twierdzę, że w tych zawodach chodzi o to co zauważyłem, niemniej jednak jest to błąd zawierający absurd analogiczny do schematu:
- Mamo powiedz mu coś!
- "Coś"
Miesza się cytat z rzeczywistością, w tym cały dowcip.
Poza tym jesli wg Ciebie "przekombinowałem", obawiam się, ze niedorzeczność ukryta w tekście może być prostsza, niż się spodziewamy...
-
cytat24
2010/04/22 23:57:38
To nie jest błąd. Gdybyś zrozumiał, nie szukałbyś takich dziwactw. Jest tak jak mówisz - sprawa jest bardzo prosta.
-
cytat24
2010/04/23 00:05:44
@ Kamil - pudło. Gdyby sie lizał ze świętą za życia, to by nie została świętą :P

Jeszcze raz podkreslam - absurd jest prosty. Gdy go zrozumiesz, to będziesz wiedział, o co chodzi bez żadnych wątpliwości. Jesli nie zrozumiałeś za pierwszym razem i szukasz czegoś na siłę, to znaczy, że jesteś kretynem i nie chcesz tego zaakceptować ;)
-
cytat24
2010/04/23 08:43:19
Informacja dla tych wszystkich, których komentarze nie pojawiły sie na stronie: jesli w ciągu doby Wasz komentarz się nie pojawił, to znaczy, że podaliście prawidłową odpowiedź (albo mnie wkurzyliście i usunałem;)
-
Gość: Luska, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/04/23 12:04:07
Hehehe mój komentarz się nie pojawił więc nie jestem takim głąbem jak myślałam :D
-
wesoly_terrorysta
2010/04/29 14:21:17
Stawiam na nos Jana Chrzciciela. Ale pewnie i tak kretyn ze mnie, choć dobrze mi z tym.
-
cytat24
2010/04/29 17:27:29
@ terrorysta: Pewnie tak. Chciałbym zaprzeczyć, ale nie mogę.
-
Gość: , 89.174.199.*
2011/01/06 19:25:31
Jak on mógł 2 razy całować głowe? przecież jest tylko 1..
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/05/03 17:45:40
Nie rozumiem...
-
Gość: , 178.218.230.*
2012/06/07 19:05:04
Jak on 100 lat temu dostał się na malte ?
  • Kontakt
  • Wyślij cytat
  • RSS
Ważne cytaty:
cytatDesign by SenTineL & mfludek